Miami

Florida - pohled na MiamiMiami je nejznámější a největší město Floridy. Nachází se v jihovýchodní části státu Florida mezi Atlantským oceánem a bažinami Everglades a často je mylně bráno jako hlavní město tohoto amerického státu. Přestože je město často sužováno hurikány, je Miami jedním z nejčastěji navštěvovaných míst v celé Americe.

Známé je především díky svým velkolepým výškovým budovám lemující místní pláž a také množstvím nočních klubů. Miami si také oblíbili mnohé slavné celebrity, které si zde nechali vybudovat luxusní sídla. Potkat zde můžete nejen slavné herce, ale také sportovce. V Miami najdete také velmi početnou kubánskou menšinu, která se situuje především do oblíbené čtvrti Little Havana, Malá Havana.

Mezi pláže, které byste měli určitě ve městě navštívit, patří například Haulover Beach, Bal Harbour nebo Surfside. S Miami je velmi těsně spojeno i město Miami Beach, které se nachází na 20 kilometrovém pásu bílého písku. Nejznámější částí je South Beach, kde můžete obdivovat domy postavené ve stylu art deco. Najdete zde také velké množství restaurací, kaváren, barů, ale také řadu luxusních hotelů, ve kterých si můžete pronajmout pokoj, ze kterého se vám naskytne úchvatný pohled do okolí.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů na Floridu!

Miami je také velmi důležitým dopravním uzlem. Kromě blízkého mezinárodního letiště Miami International Airport , kam si můžete koupit letenku, se zde rovněž nachází také důležitý přístav. Zároveň je také ekonomických a kulturním centrem. Floridské město Miami je také velmi oblíbená v oblasti filmu.

Až si dostatečně užijete místních pláží a barů, můžete se vydat například do některého místního muzea. Těmi nejvýznamnějšími jsou námořní nebo historické muzeum. Dětem uděláte radost návštěvou místní zoologické zahrady. Po celém Miami najdete také velké množství parků, ve kterých si po celodenním objevování krás tohoto města můžete odpočinout a načerpat síly.

Rezervujte si letenku do slavného města Miami ještě dnes!

© Copyright 2020 | Florida (USA) | www.eflorida.cz
Provozuje: TravelBees.cz