Památky a zajímavosti na Floridě

Florida - DisneylandPřestože je Florida vnímána jako stát, kam se jezdí za opalováním, odpočinkem a za zábavou, rozhodně to neznamená, že se zde nenachází žádné historické památky nebo jiné zajímavosti.

Za návštěvu jistě stojí například ostrov Key West, kde trávil hodně času i spisovatel Ernest Hemnigway. Jestli toužíte po historických památkách, vydejte se do historického města St. Augustine. Pokud ovšem dáváte přednost spíš moderním technologiím, zajeďte si do Kennedy Space Center, kde na vás čekají mnohé expozice, například z dob historie dobývání vesmíru nebo památník astronautů. Vyzkoušet si můžete simulaci startu raketoplánu.

Po celé Floridě se rovněž nachází celá řada zajímavých muzeí a galerií. Významným muzeem je Museu Daytona USA, ve kterém si na své přijdou fanoušci automobilových závodů. V St. Petersburgu můžete navštívit muzeum španělského surrealistického malíře Salvadora Dalího. Ve městě Tampa navštivte Florida Aquarium nebo si zajděte do zátoky Tampa Bay.

Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Floridu!

Významným městem na Floridě je Orlando, kde se nachází největší koncentrace zábavních parků na celém světě. Najdete zde například Disneyland, také Universal Studios, Sea World nebo Island of Adventure s Jurským parkem. Kromě zábavních parků můžete v Orlandu navštívit také muzeum Titaniku. Asi nejnavštěvovanějším místem na Floridě je zábavní park Walt Disney World Resort, který byl otevřen už v roce 1971, a ještě dnes se do něj vkládají další peníze na jeho rozšíření. Velikost tohoto zábavního centra dokládá i fakt, že na jeho prozkoumání vám rozhodně nebudou stačit ani dva dny. I proto se prodávají vstupenky do parku rovnou na 10 dní.

Z přírodních zajímavostí stojí za zmínku například jezero Okeechobee. V jižní části se nachází národní park Everglades. Na jeho území můžete narazit na aligátory, krokodýli nebo třeba na pantery. Žije zde také mnoho druhů vzácných ptáků.

Zajistěte si ubytování v hotelu podle svých představ!

© Copyright 2020 | Florida (USA) | www.eflorida.cz
Provozuje: TravelBees.cz